اخذ کارت بازرگانی

کارت بازرگانی چیست

کلیه بازرگانان و تجار در کلیه صنوف و مشاغل و کالاها جهت وارداد و صادرات اقلام مورد نیاز ، ادوات ، مواد اولیه ، دستگاه ها و ماشین آلات صنعتی و کلیه کالاهای مجاز بازرگانی نیاز به اخذ کارت بازرگانی دارند . دارنده کارت بازرگانی ، بازرگان نامیده می شود که با در اختیار داشتن کارت بازرگانی می تواند از کلیه گمرکات کشور مبادرت به ترخیص کالاهای مجاز وارداتی یا صادراتی اقلام مورد نظر را انجام دهند . بازرگان بدون کارت بازرگانی نمی تواند کالایی را از مبادی قانونی وارد یا صادر نماید

فواید کارت بازرگانی

کارت بازرگانی شناسنامه بازرگان می باشد که تمامی بازرگانان در سراسر جهان با این کارت مبادرت به تجارت و خرید و فروش کالا را با کشورهایی که مبادلات تجاری دارند تسهیل می نمایند . کارت بازرگانی باعث پایین آوردن هزینه های ترخیص و تعرفه های گمرکی می باشد و ترخیص کالا را از مبادی قانونی بسیار سهل و آسان می نماید . علاوه بر مزایای فوق کارت بازرگانی مدرکی معتبر برای فعالیت های مالی اعتباری در جهت اخذ ضمانتنامه ها و تسهیلات بانکی می باشد .

مراحل اخذ کارت بازرگانی : کارت بازرگانی شناسنامه بازرگان می باشد که تمامی بازرگانان در سراسر جهان با این کارت مبادرت به تجارت و خرید و فروش کالا را با کشورهایی که مبادلات تجاری دارند تسهیل می نمایند . کارت بازرگانی باعث پایین آوردن هزینه های ترخیص و تعرفه های گمرکی می باشد و ترخیص کالا را از مبادی قانونی بسیار سهل و آسان می نماید . علاوه بر مزایای فوق کارت بازرگانی مدرکی معتبر برای فعالیت های مالی اعتباری در جهت اخذ ضمانتنامه ها و تسهیلات بانکی می باشد .

مراحل اخذ کارت بازرگانی

متقاضی محترم اخذ کارت بازرگانی ابتدا می بایست اظهارنامه ثبت در دفاتر بازرگانی را در اداره ثبت شرکتها ، ثبت و گواهی پلمپ دفاتر را اخذ نماید . در مرحله بعد با شماره اخذ شده در سایت اتاق بازرگانی شهر مربوطه ثبت نام و مدارک لازم بارگذاری می گردد . پس از تایید مدارک و تکمیل آن متقاضی جهت شرکت در کلاس های آموزشی کارت بازرگانی روز کلاس معین و در موئد مقرر در کلاس شرکت می نماید .

پس از شرکت در کلاس و تایید آن توسط اتاق بازرگانی هزینه های واریزی اتاق توسط متقاضی واریز و در نهایت جهت احراز هویت و تایید اصالت مدارک متقاضی به اتاق بازرگانی مراجعه و سپس کارت به نشانی متقاضی با پست سفارشی ارسال می گردد .

مدارک اخذ کارت بازرگانی ( به صورت شرکتی )

مدارک لازم جهت اخذ کارت بازرگانی شرکتی به صورت ذیل می باشد :

کلیه مدارک شرکت ( شامل اساسنامه – اظهارنامه – شرکت نامه – روزنامه تاسیس شرکت – کلیه تغییرات )

کارت ملی و شناسنامه مدیرعامل

کارت پایان خدمت مدیر عامل

۴ قطعه عکس ۶X4 زمینه سفید

سوء پیشینه مدیرعامل

اجاره نامه کد رهگیری واریز به نام شرکت جهت استفاده اداری

تکمیل فرم های بانکی – گواهی امضاء و تعهد نامه اتاق بازرگانی

کد اقتصادی و گواهی ماده ۱۸۶ مالیاتی

مدارک صدور کارت بازرگانی ( به صورت شخصی )

مدارک لازم جهت اخذ کارت بازرگانی شخصی به صورت ذیل می باشد :

کارت ملی و شناسنامه شخص

کارت پایان خدمت شخص

۴ قطعه عکس ۶X4 زمینه سفید

سوء پیشینه شخص

اجاره نامه کد رهگیری واریز به نام شخص جهت استفاده اداری

تکمیل فرم های بانکی – گواهی امضاء و تعهد نامه اتاق بازرگانی

کد اقتصادی و گواهی ماده ۱۸۶ مالیاتی